Laçi thuajse “pret biletën” për Ligën e Europës, dhe shtyn Bylisin drejt Kategorisë së Parë!

Ishte një sukses i pastër dhe i merituar. Pritet të ishte shumë më e vështirë, por Laçi i trajnerit Armando Cungu diti të tregohej skuadër e pjekur në një moment vendimtar. Eleminuar nga Bylisi në Kupën e Shqipërisë, kurbinasit triumfuan 3-0 në stadiumin “Adush Muça” të Ballshit, duke hedhur një hap thuajse vendimtar drejt kualifikimit

Vazhdoni leximin →

Laçi e Vllaznia e kanë “autostradë”, Flamurtari e Luftëtari me “flamur të bardhë”!

Ishte rasti për kthesë dhe e shfrytëzoi. Laçi u kthye tek fitorja në Superligë pas dy humbjeve radhazi, duke shfrytëzuar faktin se po luante në fushën e skuadrës së vendit të fundit, Flamurtarit. Të besuarit e trajnerit Armando Cungu shfrytëzuan epërsinë e tyre në cilësi duke marrë tri pikët me shifrat 3-1, e duke mbetur

Vazhdoni leximin →

Kukësi i falet “sulmit atomik”, Abazaj e Shkurtaj kalojnë Laçin dhe rikapin kreun e Superligës!

Mund të thuhet se po nis shkëputja. U desh të realizohej me përmbysje, por gjithsesi Kukësi e arriti fitoren që e kishte të domosdoshme për t’u kthyer në krye të Superligës. Përfundoi 3-1 për ekipin e Shpëtim Duros, dueli verior ndaj Laçit luajtur në “Elbasan Arena”, por kjo pasi kurbinasit kaluan të parët në avantazh.

Vazhdoni leximin →