Lojtarë shumë të mirë, por shqipja sa e vështirë, Reja flet për Europianin!

Puna e vërtetë nis tani. Është i bindur për këtë Edoardo Reja, ndërsa trajneri i Shqipërisë nxjerr listën për ndeshjet e Europianit, dhe komenton zgjedhjet e tij. Janë dy përballje të rëndësishme, ndaj Islandës e Moldavisë, dhe me pak kohë në dispozicion, por italiani nuk i dredhon përgjegjësisë. “Objektivi është i qartë, e dini që

Vazhdoni leximin →

FSHF kërkon vepër penale për dhunën, si i bëhet me presidentët?!

Një nga kërkesat më të rëndësishme që Federata Shqiptare e Futbollit do t’i bëjë kryeministrit Rama, në konferencën e sotme, është ajo për ta konsideruar vepër penale hyrjen përtej rrethimit të brendshëm të stadiumit, dhe padyshim edhe goditjen e zyrtarëve të ndeshjes. Kjo, sipas FSHF-së, vlerësohet si edhe më e rëndësishme sesa kthimi i Policisë

Vazhdoni leximin →

Ronaldo imiton Mejuedhër; shfaqet në konferencë shtypi me orë që vlen 2 milionë Euro.

Floid Mejuedhër është një sportist që nuk ngurron asnjëherë të tregojë për publikun gjendjen e tij financiare dhe objektet luksoze që ai zotëron. Kristiano Ronaldo duket se po e imiton boksierin amerikan dhe këtë e bëri në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së Juventusit me Mancester Junajtid në Old Trafford për Ligën e Kampioneve. Sulmuesi

Vazhdoni leximin →