Messi kryeson një tjetër klasifikim; atë të dribluesve më të mirë në Evropë

Lionel Messi është kampion në një tjetër aspekt të lojës së futbollit; atë të driblimit. Sipas Observatorit të Futbollit CIES, kapiteni i Barcelonës është futbollisti që ka bërë më shumë driblime në 5 kompeticionet më të rëndësishme Evropiane. Ky institucion arriti në këtë përfundim pasi studioi të dhënat e futbollistëve që kanë luajtur të paktën

Vazhdoni leximin →

Uotfordi dalldiset me fitoren e 4-t, kësaj here ndaj Totenhemit

Uotfordi vazhdon lojrat e tij fantastike gjatë këtij fillimsezoni të Premier Ligës angleze. Mbas tre fitoreve të njëpasnjëshme ndaj Brajtonit (2-0), Barnlit (3-1) dhe Kristal Pallasit (2-1), ky ekip befasues tani mundi 2-1 me përmbysje Totenhemin. Totenhem Sparsi kaloi në avantazh në “Vikarixh Roud” mbas autogolit të Dukures, por, sidoqoftë, ky moment fatkeq në min.

Vazhdoni leximin →