Amerikanët nuk janë më të frikshëm? Cilit i gënjen mëndja…

Përfaqësuesja amerikane në basketbollin për meshkuj gjatë dhjetë viteve të fundit ka shkaktuar frikë dhe dridhje tek ekipet kundërshtare në konkurrimet më të rëndësishëm, por kjo gjë, siç duket, nuk do të ndodhë në kampionatin botëror që do të zhvillohet gjatë dy javëve të para të shtatorit në Kinë. Megjithëse ky ekip vazhdon të jetë

Vazhdoni leximin →

Kina kritikon Sitin për arrogancë, por Guardiola mbrohet!

Mançester Siti u ndodh në qendër të një skandali diplomatik, pasi agjencia shtetërore kineze e lajmeve, HSINHUA, e quajti ekipin kampion të Premier Ligës si “arrogant dhe pa respekt”. Në një tekst kushtuar turneut “Për trofeun e Azisë” të Sitit në Kinë, HSINHUA e akuzoi klubin anglez të mësipërm se ai kishte ardhur në Kinë

Vazhdoni leximin →

“Trallisje” nga Kina, por Myleri duhet të mendohet mirë

Rrallë ndodh që njerëzit të refuzojnë të shkojnë në atë që e mendojnë si “Toka e premtuar”, apo “Eldorado”. Një moment i tillë sfide i vihet përballë Tomas Mylerit pikërisht tani, pasi sulmuesi gjerman thuhet se ka marrë një ofertë trallisëse (marramendëse) nga Kina, me rrogë 25 milionë euro në sezon. Kush po pyet se

Vazhdoni leximin →