Edhe Mundiali i klubeve – në Katar

Federata botërore e futbollit, FIFA, bëri të ditur se kampionati botëror i radhës midis klubeve këtë vit do të zhvillohet në Katar, 11-21 dhjetor. Klubet kampione të kontinenteve dhe ekipi kampion i Katarit do të luftojnë për trofeun e klubit më të mirë në botë. Liverpuli nga Evropa, Esperansa nga Afrika, Amerika nga KONKAKAF-i, Jangen

Vazhdoni leximin →