Bajern ende nuk e konfirmon Kovac; hedh sytë nga Pocetino.

Niko Kovac duket se nuk e ka të sigurt qëndrimin në pankinën e Bajernit të Mynihut edhe pse arriti të fitojë titullin kampion në Gjermani. Drejtuesiot e klubit bavarez preferojnë që të nisin një rprojekt të ri me një tjetër teknik dhe bëhet fjalë për Maurisio Pocetinon, i cili vlerësohet në maksimum prej tyre. Tashmë

Vazhdoni leximin →

Depaj i hap dyert Milanit: Eshte nje klub i madh

Memfis Depaj eshte vene prej kohesh ne vemendjen e Milanit e sidomos te Masimiliano Mirabelit. Ky i fundit nuk e ka fshehur debolesen per kete futbollist, gje qe eshte kuptuar edhe nga vete Depaj qe preferoi te mos i mbylle perfumdimisht mundesite per te kaluar te Milani. ‘Tani jam i perqendruar te Lioni-tha Depaj-jetoj dite

Vazhdoni leximin →

Dëgjoni Vanda Narën: Ikardin e duan 2 klube të rëndësishëm

Turbullohet disi qetësia në shtëpinë e Interit dhe kjo falë intervuistës së Vanda Narës për të përditshmen italiane ‘Corriere Dello Sport’. Bashkëshortja e sulmuesit të klubit zikaltër, Mauro Ikardit ka bërë të ditur se dy klube të rëndësishëm kanë shfaqur interesin për blerjen e sulmuesit argjentinas dhe e gjithë kjo në një kohë kur Interi

Vazhdoni leximin →

Donaruma dhe puthja e interestit tek stema e Milanit në fanelë

Xhixho Donaruma do t’i fitojë 6 milionë eurot në sezon që dëshironte kur i bëri naze kontratës së re tek Milani. Portieri adoleshent është e sigurt tashmë se do të vazhdojë në “San Siro”, pasi klubi njoftoi nënshkrimin e kontratës 4-vjeçare, ndërsa nuk iu përgjigj “sirenave” nga Reali i Madridit, Mançester Junajtid apo Juventusi. Natyrisht,

Vazhdoni leximin →