Covid dhe te FIFA, prek presidentin Gianni Infantino

Covid-19 troket edhe në dyert e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit. Presidenti i këtij institucioni, Gianni Infantino rezultoi pozitiv me coronavirus nga testet e kryera lajm që u konfirmua nga vetë FIFA nëpërmjet një komunikate për shtyp. Në këtë komunikatë theksohej se numri 1 i futbollit botëror që kishte simptoma të lehta, menjëherë hyri në vetëizolim

Vazhdoni leximin →

FIFA, presidenti Infantino hetohet në Zvicër

Në Zvicër është hapur një hetim për presidentin e FIFA, Gianni Infantino me Prokurorin e Përgjithshëm, Stefan Keller që e ka nisur procedimin penal ndaj kreut të qeverisë së futbollit botëror për abuzim me autoritetin, dhunim të sekretit zyrtar. Njoftimi për hapjen e hetimeve ndaj Infantinos u bë menjëherë pas dorëheqjes së prokurorit zviceran, Michael

Vazhdoni leximin →

Flet Infantino: Punojmë për një futboll më të mirë e për të kthyer tifozët

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, Gianni Infantino u ka dërguar një videomesazh të 211 federatacve anëtare për t’i përditësuar për punën e bërë nga kjo administratë dhe për hapat që do të ndërmerren pas pandemisë coronavirus. ‘Duhet të punojmë të gjithë së bashku për të pasur një futboll më të mirë në të ardhmen-thekson

Vazhdoni leximin →

Infantino dhe e ardhmja e futbollit: Më pak skuadra, por më të ekuilibruara

Ngjarjet turbulluese në botë dhe frenimi I detyruar I aktiviteteve për shkak të Covid-19 imponojnë reflektim dhe të japin mundësinë për të ndryshuar dhe nëse ke mundësinë për të përmirësuar të gjitha aspektet e jetës duke përfshirë këtu edhe futbollin. Edhe presidenti I FIFA, Gianni Infantino po shkon në këtë drejtim ‘Futbolli rrezikon të shkojë

Vazhdoni leximin →