Pioli dhe Ibra: Milani nuk e meritoi që të eleminohej

Mungoi ndoshta përvoja, apo edhe fati, por përfundimi ishte largim. Milani nuk është më në Europë, në atë që mund të quhet “shtëpia e tij”, por trajneri Stefano Pioli dhe lideri Zllatan Ibrahimoviç, shohin menjëherë përtej. “Nuk meritonim që të largoheshim, – tha suedezi, – por, i tillë është futbolli. Duhet të mësojmë nga dështimet,

Vazhdoni leximin →