Reali i Madridit, kjo makinë (historike) që prodhon para!

A mund të mos krijojë pasuri klubi i vlerësuar si “numri 1 i shekullit të 20-të”? Padyshim që e kundërta është e vërtetë, dhe i tillë është Reali i Madridit që kryesoi sërish renditjen e klubeve të futbollit me vlerën më të lartë financiare, plot 3.478 miliardë euro, duke lënë pas Barcelonën e Mançester Junajtidin.

Vazhdoni leximin →

Askush nuk ka fituar më shumë se Atletiko gjatë verës!

Atletiko e Madridit gjatë viteve të fundit nuk ka bërë ndonjë transferim të madh, sidomos,për shkak të ndalimit të FIFA-s që ky klub spanjoll të sjellë lojtarë të rinj në radhët e veta, por tani, siç duket, gjithçka u kompensua. Klubi në fjalë që ka trajnerDiego Simeonen, ka shitur pothuajse të gjithë lojtarët e vet

Vazhdoni leximin →

Volanski donte edhe 4 milionë USD për një spektakël të zbrazët!

Dikur njerëzit gënjeheshin nga të ashtuquajturit prestigjiatorë, magjistarë, njerëz të filxhanit apo klerikë të ndryshëm që, nën rrobën e pafajshme fshihnin qëllimin për t’u pasuruar me paditurinë e të tjerëve. Sot është pak më ndryshe, nuk ka nevojë të fshihesh, të të vijë turp, apo të rrezikosh dënimin, përveçse disa orë, apo disa ditë izolimi

Vazhdoni leximin →