Serhio Ramos në qiell : Kemi trajner me filozofi të jashtëzakonshme futbolli!

Spanja e nisi me fitore 2-1 kundër Norvegjisë ciklin kualifikues për kampionatin e ardhshëm evropian (2020), ndërkohë që kapiteni i “furisë së kuqe”, Serhio Ramos, deklaroi mbas ndeshjes se ai është shumë i kënaqur me menyrën sesi e drejton përfaqësuesen trajneri aktual, Luis Enrike. Ramosi, në fakt, ishte edhe autori i golit të fitores, të

Vazhdoni leximin →

Pedro: Turp, kjo nuk është më ajo Barcelona që njoh unë!

Ish-futbollisti i klubit katalonjas Pedro Rodrigez nuk e fsheh zhgënjimin e tij lidhur me politikën që ndiqet, momentalisht, në Barcelonë kundrejt futbollistëve të rinj, konkretisht ndaj atyre që vijnë nga akademia e saj e njohur e futbollit. Duket qartë se këtij lojtari ofensiv 29-vjeçar të Celsit kampion të Anglisë nuk i vjen aspak mirë sesi

Vazhdoni leximin →

Valverde: Do të kultivoj stilin dhe filosofinë e Barcelonës

Traneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valverde, nënshkroi, zyrtarisht, një kontratë trevjeçare me ekipin katalonjas, ndërsa nuk e fshihte kënaqësinë nga sfida e re, përballë së cilës ndodhet. “Falënderoj për besimin që më është dhënë mua nga klubi i Barcelonës. Për mua, ky është një privilegj i madh, ndërkohë që unë e di se kjo

Vazhdoni leximin →