SHBA, Federata e Tenisit në krizë; shkarkohen 110 punonjës

Rëndohen llogaritë për shkak të krizës nga coronavirusi për Federatën Amerikane të Tenisit, USTA që bëri të ditur se ka në plan të shkurtojë 110 vende pune dhe të riorganizojë strukturën operative duke nisur nga mbyllja e zyrës së saj në New York dhe transferimi në një lokalitet tjetër. USTA parashikon të kursejë mbi 20

Vazhdoni leximin →

Solidariteti ndaj Floyd, Federata Gjermane: Nuk ka asnjë sanksion

Nuk do të ketë asnjë sanksion për Thuram, Sanchon, Hakimin, e McKennie, 4 futbollistët e Bundesligës të manifestuan solidaritetin e tyre kundrejt George Floyd, afroamerikani i vrarë nga një polic në Minneapolis ‘Në rastin specifik, bëhet fjalë për fushata antiracizëm të kryera nga futbollistët që shfaqin vlera që edhe DFB I përfaqëson dhe I mbështet

Vazhdoni leximin →

Këshilli i FIGC; vullnet për rifillimin e Serie A,B dhe C

Këshilli i Federatës Italiane të Futbollit ka shfaqur vullnetin e saj për rifillimin jo vetëm të Serisë A, por edhe të Serie B dhe C. Synimi i presidentit të këtij institucioni, Gabriele Gravina është që të mbyllet sezoni në të gjitha kategoritë, dhe për atë kryesore kërkon që të evitojë zhvillimin e sfidave me playoff,

Vazhdoni leximin →

Federata e Atletikës, në ndihmë të atletëve në vështirësi

Federata Ndërkombëtare e Atletikës iu del në krah atletëeve në vështirësi financiare të krijuara nga pandemia coronavirus teksa krijoi një fond prej 500 mijë Dollarësh (rreth 460 mijë Euro) për ta. Kjo nismë u realizua në bashkëpunim me Fondacionin Ndërkombëtar të Atletikës(IAF) që është krijuar në vitin 1986 për të mbështetur kauzat e bamirësisë që

Vazhdoni leximin →

Liga dhe Federata Spanjolle, akord për rifillimin e stërvitjeve dhe ndihma

Këshilli Superior i Sporteve në Spanjë konfirmoi nëpërmjet një deklarate zyrtare se ka arritur marrëveshjen me La Ligën dhe Federatën Spanjolle të Futbollit për rikthimin e skuadrave në stërvitje kur rrethanat shëndetësore ta lejojnë nën protokollin strikt shëndetësor. Sipas asaj që publikohet në median spanjolle, ky për stërvitjen ishte akordi kryesor i arritur mes 3

Vazhdoni leximin →