Iu hakërrye arbitrit; nuk ka ndëshkim për Pep Guardiolën

Federata Angleze e Futbollit nuk do të ndëshkojë trajnerin e Mancester Sitit, pep Guardiola për protestat e ashpra ndaj arbitrave gjatë ndeshjes me Liverpulin. Trajneri katalanas pretendoi se iu mohuan dy 11 metërsha gjë që u kuptua edhe në gjestin e tij në drejtim të arbitrave. Pas përfundimit të ndeshjes, Guardiola shkoi në drejtim të

Vazhdoni leximin →

Racizmi në Bullgari-Angli; jep dorëheqjen presidenti I Federatës Bullgare, Mihajlov

Koret raciste ndaj futbollistëve anglezë dhe përshëndetjet naziste në stadiumin Levski të Sofjes e kanë dhënë efektin e parë. Presidenti I Federatës Bullgare të Futbollit, Borislav Mihajlov dha dorëheqjen nga posti  I tij lajm që u bë I ditur nga një komunikatë për shtyp e vetë Federatës Bullgare të Futbollit. ‘Sot presidenti I Unionit Futbollistik

Vazhdoni leximin →

Familjarët vunë baste për transferimin e tij; Stërrixh rrezikon pezullim afatgjatë

Federata angleze e Futbollit ka një rregull të pakontestueshëm; asnjë prej futbollistëve të federuar nuk duhet të vënë bast apo t’u japin informacione familiarëve të tyre, një rregull duket se nuk është respektuar nga Daniel Stërrixh, sulmuesi i Liverpulit që është dhënë me huazim te Uest Bromuic. Sipas asaj qe publikohet te tabloidi ‘The Sun’,

Vazhdoni leximin →

Murinjo, kujdes kur flet! Federata heton trajnerin portugez

Zhoze Murinjos nuk i mjaftojnë problemet që ka në aspektin sportiv, por tani duhet të përballet edhe me ato disiplinore. Në fakt, Federata Angleze e Futbollit ka hapur hetime për trajnerin portugez që është kapur nga telekamerat teksa shqiptonte fjalë fyese në përfundim të ndeshjes mes Mancester Junajtid dhe Njukasëllit e fituar në mënyrë dramatike

Vazhdoni leximin →