Formula 1, Force India ne shitje per shkak falimentimi

Kronike e nje situate te paralajmeruar; titujt e romanit te famshem Gabriel Garsia Markez pershtatet ne cdo lloje situate ne boten sportive. Kete radhe gjithcka lidhet me Formula 1 e me konkretisht me Force Indian. Kjo skuderi ka dale ne shitje per shkak falimentimi dhe Gjykata e Londres ka percaktuar edhe nje administrator te saj,

Vazhdoni leximin →

Hamilton triumfon në shtëpinë e Fetelit, në Gjermani

Ljuis Hamilton dhe Valteri Botas e festuan në mënyrën më të mirë të mundshme rinovimin e kontratës me Mercedes. piloti britanik dhe ai finlandez pushtuan 2 vendet e para të Cmimit të Madh të Gjermanisë, pikërisht në shtëpinë e rivalit Sebastian Fetelit. Piloti Britanik nuk shfaqi shpresa për një rezultat të tillë pas përfundimit të

Vazhdoni leximin →

Alonso, terheqja nga F1 e ka nje afat; vitin 2021

Fernando Alonso duket se do te qendroje edhe 3 vjet ne Boterorin e Formula 1 per t’u terhequr ne vitin 2021. Vete piloti spanjoll i Meklarenit e konfirmoi kete ne menyre indirekte ne konferencen per shtyp te mbajtur pas provave zyrtare te Cmimit te Madh te Gjermanise. Alonso u pyet nga gazetaret per rregullat e

Vazhdoni leximin →