Presidenti Duka në “Shiko Kush Luan”.. .i “dhurojnë” fronin e UEFA-s

Nuk mund të ishte një emision tjetër, veç atij të Luana Vjollcës “Shiko Kush Luan”, meqë të ftuarit kanë privilegjin t’i rikthehen “fëmijërisë së madhe”  dhe ëndërrave të paplotësuara.  Me të ftuar specialë, presidentët e Federatave të Futbollit,  atë Kosovës, Agim Ademi dhe të Shqipërisë, Armand Duka,  “Shiko Kush Luan” në një moment “gallate” ,

Vazhdoni leximin →

Protesta e “importuar” nga Bjellorusia, futbollin e dërgojnë përpara kryeministrisë

Pikërisht sot ishte dita kur duhet të fillonte kampionati i Kategorisë Superiore, ndërkohë që nga vetë klubet është vendosur për një bojokot, i cili mbi të gjitha nuk as datë të përcaktuar se kur duhet të përfundojë. Ndërkohë që historia e firmosjes unanime të protestës së madhe është vërtetë spektakolare. Të gjithë presidentët e skuadrave

Vazhdoni leximin →

Kur sukseset përdoren si vitrinë dhe konvertohen në euro

Në mesjavë, klubet shqiptare pjesmarëse në Europa League kaluan turin e parë të edicionit dhe meqenëse gjithmonë kemi dëshirë të na i shumëfishojnë arritjet, fillimisht pranuam të na thonin që ky ishte një sukses historik. Ndërkohë që edhe shumë vite më parë, duke arrdhur më pas në kohët e tanishme, skuadrat tona kanë kaluar ndonjë

Vazhdoni leximin →