Cavani, dështon kalimi te Benfica, lojtari pretendoi shumë

Dështon kalimi i Edinson Cavanit te Benfica. Sipas asaj që publikohet në median portugese tratativat mes palëve u ndërprenë për shkak të pretendimeve financiare të sulmuesit uruguajan që udhëtoi drejt Lisbonës bashkë me përfaqësuesit e tij për të mbyllur këtë transferim. Drejtuesit e Benficës e konsideruan shumë të lartë kërkesën për pagë të futbollistit që

Vazhdoni leximin →

Barcelona hoqi dorë nga De Ligt? Donte pagë më te lartë se Pike’

Tashmë Matejs De Ligt është pjesë e Juventusit, megjithatë në Spanjë vazhdon të flitet për tratativën e dështuar të Barcelonës me qendërmbrojtësin holandez. E përditshmja ‘El mundo Deportivo’ zbuloi arsyen e vërtetë se përse katalanasit hoqën dorë nga shërbimi i 19 vjecarit dhe ajo ishte kërkesa ekonomike e futbollistit. Gjithnjë sipas ‘El Mundo Deportivo’, Matejs

Vazhdoni leximin →

Barcelona dhe De Ligti, arsyet e divorcit të “dekadës”!

Nuk është se nuk e pëlqente, por jo që të bënte çmenduri për të. Matijs De Ligt është tashmë zyrtarisht lojtar i Juventusit, ndërsa një tjetër klub mendohej se ishte favorit për ta marrë. Barcelona e presidentit Bartomeu dhe e trajnerit Valverde me shumë gjasë ishte në “pole position”, sidomos përderisa bëhej fjalë për një

Vazhdoni leximin →