Ronaldo gati ndaj Parmës, por Sarri e ka mendjen tek De Ligti!

CR7-ta la pas virozën apo sëmundjen dhe pritet të aktivizohet në ndeshjen e sotme në Serinë A. Trajneri Mauricio Sarri e kishte thënë që përpara sesa ylli i tij të ndihej keq. “Ronaldo, nëse dëshiron, mund të luajë”, – ishin fjalët e tij, një sfidë, por edhe një paralajmërim për kampionin portugez që të ekonomizojë

Vazhdoni leximin →

Jo rastësi tek Ajaksi: Gjen menjëherë zëvendësuesin e De Ligtit

Matijs De Ligt tanimë ka mbërritur në Torino, ndërkohë që Juventusi po i jep “dorën e fundit” burokratike transferimit në radhët e veta të këtij qendërmbrojtësi të ri të talentuar holandez. Ajaksi, nga ana tjetër, e gjeti menjëherë zëvendësuesin, duke angazhuar një futbollist tjetër, po ashtu mjaft të talentuar në të njëjtin pozicion, meksikanasin Edson

Vazhdoni leximin →