Hazar, je ti pasardhësi i Ronaldos tek Reali, të takon 7-ta!

Mosha është 28-vjeçare, pra është mundësia e fundit. Eden Hazar po shkon tek Reali, fiks në vërsën kur Mishel Platinia braktisi Francën për Juventusin, dhe shpreson të ketë sukses po aq sa legjenda franceze. Në Madrid, duket se për të do të kenë të njëjtin respekt si italianët për legjendën franceze, sepse do t’i japin

Vazhdoni leximin →

Kontrata e CR7, punonjësit duhet “ta qepin” deri 70 vjet pas vdekjes

Gazeta “El Mundo Deportivo” vazhdon të zbulojë informacione të reja rreth “parajsave fiskale” të futbollit, ku sportistë të ndryshëm kanë dërguar paratë dhe i janë shmangur ligjeve përkatëse në vendet ku luajnë. Këto infomacione janë siguruar nga “Der Spiegel”, bashkë me rrjetin hulumtues EIC. Këtë herë kanë dalë në dritë klauzolat e fshehta të kontratave

Vazhdoni leximin →

Shmangia e taksave, probleme në horizont edhe për Ronaldon

Probleme fiskale në horizont edhe për Cristiano Ronaldo. Sipas “El Confidencial”, futbollisti portugez ka filluar të përflitet për një çështje të njohur në botën e sportit. Pas Lionel Mesit dhe Havier Maskeranos (së fundmi është përmendur edhe Eto’o), ylli i Real Madrid dyshohet se ka përdorur një kompani irlandeze (Multisports dhe Image Managment), për kontrata

Vazhdoni leximin →