Dëmtimet dhe tekat, basti i vështirë i Barçës me Nejmarin

Është fjala për një “paketë” ku përfshihet talenti dhe fama botërore. Kjo e shtyn Barcelonën të rrezikojë “gjithçka për gjithçka” në transferimin e mundshëm të Nejmarit, ndonëse një “martesë” e dytë nuk do të ishte aspak e lehtë. Së pari, katalanasit i kanë kërkuar yllit brazilian të Paris SG që të deklarojë hapur se dëshiron

Vazhdoni leximin →

Mesi vë “veton”, por duhen çerek miliardë euro për Nejmarin

“Është më pranë Barcelonës”, “PSG dhe Barça po bisedojnë”, dhe “Mesi hynë në lojë për Nejmarin”. Titujt mediatikë janë shumë joshës për tifozët katalanas, pra që Nejmar do të kthehet në “Kamp Nou”, ndonëse asgjë nuk do të jetë e lehtë. Oferta e bërë nga Barcelona mësohet se është kartoni i Kutinjos dhe 90 milionë

Vazhdoni leximin →

Barcelona i tregon Rakitiçit derën e daljes

Mesfushori kroat, Ivan Rakitiç, kontratën e tij me Barcelonën e ka deri në verën e vitit tjetër, por klubi katalonjas ndërkohë i ka bërë të ditur atij që ai të mos shpresojë për ndonjë minutazh të madh loje sezonin e ardhshëm. Konkurrenca në mesfushën katalonjase është bërë shumë e madhe dhe situata e krijuar është

Vazhdoni leximin →