Markizio, sa frikë; I grabitet banesa nga grabitës të armatosur

Klaudio Markizio përjetoi momente terrori në mbrëmjen e së martës. Vila e ish futbollistit të Juventusit u grabit nga një bandë kriminelësh. Katër persona me fytyrë të mbuluar dhe të armatosur me pistoleta e kacavida hynë në banesën e mesfushorit dhe duke kërcënuar me armë e detyruan atë dhe bashkëshorten e tij të hapin kasafortën.

Vazhdoni leximin →

Grabitet banesa e Xhordi Albës, familja ishte brenda

Një ngjarje e pakëndshme i ndodhi mbrojtësit të majtë Xhordi Alba. Sipas të përditshmes katalanase ‘La Vanguardia’, policia ka nisur hetimet në lifdhje me një grabitje që është bërë në banesën e futbollistit të Barcelonës, i cili ndodhej në Milano për ndeshjen me Interin në Ligën e Kampioneve. Mësohet se në momentin që ndodhji grabitja,

Vazhdoni leximin →