Götze lë Dortmundin, Atletico Madrid e tentoi

Mario Götze e ka mbyllur aventurën e tij me Borussia Dortmund. Futbollist gjerman nuk ishte prioritet për trajnerin Favre dhe largimi I tij nga verdhezinjtë ishte bërë I ditur tashmë, por ai duket se nuk do të luajë më në pjesën e mbetur të Bundesligës. Arsyeja ishte lindja e vajzës së tij, Roma në 6

Vazhdoni leximin →

Atletico Madrid, Diego Costa i dedikon golin futbollistes Virginia: E pabesueshme, nuk kam fjalë.

Pas golit të barazimit të shënuar në ndeshjen me Athletic Bilbao, sulmuesi i Atletico Madrid tregoi fanelën e skuadrës së Simeones me numrin 14 dhe me emrin Virginia; dedikimi është për lojtaren e skuadrës së femrave të Atletico Madrid, Virginia Torrecilla që në fund të muajit maj iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale për tumor në

Vazhdoni leximin →

Spanjë, Atletico Madrid shpreson për një ftesë në Champions

Liga Spanjolle ka propozuar një zgjidhje për skuadrat që kualifikohen në Ligën e Kampionaeve nëse kampionatet do të ndërpriten përfundimisht për shkak të coronavirusit. Nëse kjo do të ndodhë, ekipet spanjolle që do të marrin pjesë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube janë Barcelona, Real Madrid, Sevilla dhe Real Sociedad, duke lënë jashtë

Vazhdoni leximin →