Amir Khan dhe e shoqja, ende “nokaut” pas divorcit!

Një nga boksierët më të mirë të botës është nokaut. Jo nga ndonjë grusht i kundërshtarit, por nga një “goditje në mjekër” që ia dha vetë jeta, ose më mirë të themi ia dha vetvetja. Amir Khan, britanik me origjinë pakistaneze, është ndarë nga e shoqja, Farial Mahdum. Ka mjaftuar një tradhëti (e vetmja?) e

Vazhdoni leximin →

Mafia e basteve dhe Novak Gjokoviç, a kanë lidhje?

Tenisisti izraelit Amir Vejntraub që mban vendin e 222-të në ranglistën botërore të tenisit, deklaroi, kohët e fundit, se mafia e basteve ka kontaktuar një numër tenisistësh, me qëllim që t’i fiksojë paraprakisht rezultatet e ndeshjeve, madje edhe më të mirët, midis tyre edhe Novak Gjokoviçin. Por, media sportive në Serbi konsideron se as që

Vazhdoni leximin →