Angli, Cavani në telashe për një postim me tone raciste

Edinson Cavani është akuzuar formalisht nga Federata Angleze e Futbollit për një postim të tij në Instagram me tone raciste. Uruguajani i  Manchester United shkroi ‘gracias negrito’ në postimin e tij në Instagram Story por e fshiu menjëherë Federata në javët e fundit kreu verifikimet e saj në lidhje me këtë cështje dhe këtë të

Vazhdoni leximin →

Procesi për të drejtat TV, Al Khelafi lirohet nga akuzat

Nasser Al Khelaifi arrin një fitore të rëndësishmë jashtë fushave të lojës. Presidenti i Paris Saint Germainit ishte nën akuzë për korrupsion për blerjen e të drejtave televizive të Botërorit 2026 dhe 2030 për Afrikën e Veriut dhe të Lindjes së Mesme. Prokuroria zvicerane kishte kërkuar një dënim me 28 muaj burg, 4 nga të

Vazhdoni leximin →

Celtic ‘fuci baruti’, Lennon akuzon: Ka një spiun në dhomat e zhveshjes

Dy ditë përpara ndeshjes së Europa League me Milanin, të Celtic kanë shpërthyer problemet e brendshme. Trajneri Neil Lennon denoncoi praninë e një ‘spiuni’ që i ka bërë të ditur medias formacionin për sfidën kundër Rangers. ‘Janë gjëra të neveritshme-tha Lennon-po bëj gjithcka është e mundur për të mbrojtur privatësinë, por dikush zbulon sekretet tona’

Vazhdoni leximin →