Kombëtarja dhe Danimarka, dy “pushtimet” e reja të Ylber Ramadanit!

Është i destinuar për t’u bërë i njohur. Ylber Ramadani, ish-lojtar i Partizanit, e shkruajti emrin për herë të parë në listën e shënuesve në futbollin danez. Shqiptari nga Kosova realizoi për ekipin e tij, Vejle, në fitoren e thellë 4-1 ndaj Vensyselit në kategorinë e dytë. Realizim shumë i bukur nga distanca, ndërsa Vejle kryeson renditjen me 38 pikë pas 19 ndeshjeve të para, duke qenë pretendenti kryesor për t’u ngjitur në Superligë.

Ramadani 21-vjeçar është po ashtu një lojtar i dalluar edhe për ekipin Shpresa. Trajneri Alban Bushi e ka grumbulluar disa herë në Shqipërinë U21, dhe ai shënoi në ndeshjen eleminatore të Europianit, ndaj Irlandës së Veriut. Talenti i mesfushorit mbrojtës bëri që Partizani të fitonte 200 000 euro nga kartoni i tij, ndërsa shpejt ai pritet të bëhet pjesë e ekipit kombëtar. Ishte vetë trajneri i përfaqësueses, Kristian Panuçi, që e përmendim emrin e Ramadanit si kandidat të sigurt për në kombëtare në miqësoren që pritet të luhet në muajin mars të vitit të ardhshëm.

Sfidanti.al