Reja do kualifikimin në Poloni, por eksperimenti “Çeki” nuk na ngroh shumë!

Disa kohë më parë, ndërsa kombëtarja ende nuk kishte nisur ndeshjet eleminatore të Kupës së Botës, drejtuesi i shquar i dikurshëm i sportit, Sokol Morina, shprehej se “problemi kryesor i Shqipërisë është se lojtarët janë marrë “kokrra-kokrra” dhe se nuk bëhet dot një ekip”. Ndryshe nga vitet 60-të apo 80-të, lojtarët mund të luajnë në

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja e nisi si “gjysmagjel”, vetëm 9 lojtarë në grumbullimin e Polonisë pa … Rejën!

Gjithçka nis aty ku do të luajmë sfidën e parë. Kombëtarja shqiptare fillon përgatitjet për tri ndeshjet eleminatore të Botërorit, ndërsa grumbullimi është në Varshavë të Polonisë. Me ekipin janë bashkuar që të dielën një pjesë e madhe e lojtarëve. Gjimshiti ka ardhur nga Itali, Uzuni e Roshi nga Hungaria, po ashtu Cikalleshi e Çekiçi

Vazhdoni leximin →