Ernest Muçi fenomenal. Dy gola në natën e ëndrrave për djalin me zemër bardheblu

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Ernest Muçi ka shënuar dy gola në një nga ndeshjet më të mira për në në aspektin personal. Bomberi tiranas realizoi në sfidën kundër Aston Villa, e vlefshme për ndeshjen e parë të grupit në Europa League duke e ndihmuar Legian e Varshavës në suksesin 3-2 ndaj ekipit anglez. Natë e

Vazhdoni leximin →

Elseid Hysaj alarmon Lazion dhe Kombëtaren

Në pjesën e parë të ndeshjes Juventus-Lazio, mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj pati një problem në syrin e majtë. Disa herë i bëri me shenjë stolit se nuk shikonte mirë dhe në fundin e pjesës së parë, stafi mjekësor vendosi ta nxjerrë nga fusha e lojës. Nuk dihet ende saktësisht problemi që pati mbrojtësi shkodran

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Kombëtares ngatërrohen edhe me biletat e Partizanit

“Të shitura të gjitha”! Biletat për ndeshjen Shqipëri-Çeki në program në mbrëmjen e 12 tetorit kanë avulluar brenda pak orësh. “Air Albania” do të jetë i tejmbushur për një nga ndeshjet më të rëndësishme të Kombëtares në këto dekadat e fundit, me misionin për të siguruar një biletë që për shumëkënd ka qenë i pamundur. 200

Vazhdoni leximin →

Shqipëria fiton pozicione edhe në FIFA

Barazimi në Pragë me Çekinë dhe fitorja në Tiranë me Poloninë e ngjiti Shqipërinë në vendin e parë të Grupit E në kualifikueset e Europianit “Gjermani 2024”. Kjo i ka ndihmuar kuqezinjtë që të rriten në renditjen e FIFA-s në vendin e 62, tre pozicione më shumë se klasifikimi i fundit, madje duke lënë pas

Vazhdoni leximin →

Kumbulla beson se Shqipëria ka të ardhme

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Marash Kumbulla ka dhënë një intervistë të shkurtër për “SavoirSport”, ku është ndalur pikërisht tek Shqipëria dhe ëndrra Europiane. “Kemi disa mundësi të mira se jemi shumë mirë dhe kemi një skuadër të re, por me me disa djem me eksperiencë. Shpresoj që shokët e mi ta bëjnë realitet këtë ëndërr. Silvinjo? E

Vazhdoni leximin →