Transferimi i Levandovskit te Reali – më i afërt se kurrë

Mediumet spanjollë shkruajnë se Reali i Madirdit po përpiqet që të sjellë në “Santiago Bernabe” sulmuesin Robert Levandovski të Bajernit të Mynihut. Thuhet se edhe vetë sulmuesi polak është gati që të largohet nga klubi bavarez dhe të shpërngulet në “mjedisin mbretëror”, madje, se ai është gati që të kalojë te Reali, qoftë edhe me një pagesë më të vogël, vetëm që të shkojë në kryeqytetin spanjoll.

Reali i Madridit ka kohë, në fakt, që është vënë në kërkim të një sulmuesi tjetër yll, duke qenë se sulmuesi francez i tij, Karim Benzema, ka filluar që të përfshihet shpesh nga kriza të shënimit të golave.

Sfidanti.al