Ylber Ramadani nuk i trembet Italisë

Mesfushori kuqezi, Ylber Ramadani, i cili aktivizohet me skuadrën e Leçes në Serinë A, ka folur për Dazn pas ndeshjes ndaj Romës, e cila u mbyll në barazim 0-0. Këto janë fjalët e tij: “Më pëlqen kur marrim topin, gjithmonë dua të shkoj përpara për të shënuar gola”. “Ne filluam në dhjetë minutat e para

Vazhdoni leximin →

Ylber Ramadani “fshin” Kilin

Mesfushori, Ylber Ramadani tha se disfata ndaj Kilit ishte një mësim për të gjithë. Ai shtoi se atmosfera brenda grupit është shumë e mirë dhe të gjithë lojtarët janë të gatshëm për të dhënë maksimumin ndaj Suedisë. Një humbje që la një shije të hidhur, a ishte një mësim ndeshja me Kilin? – Jemi duke u

Vazhdoni leximin →

Shtimja e Ylber Ramadanit me stadium të ri

Qyteti i Shtimes do të bëhet me stadium të ri. Qeveria e Kosovës ka gati 2.4 milionë euro për rinovimin e plotë të stadiumit, siç njofton Ministria e Arsimit, Kulturës dhe Sportit. “Janë ndarë 2.4 milionë euro për rinovimin e tërësishëm dhe zgjerimin e stadiumit të Shtimes. Stadiumi i qytetit do të jetë modern dhe

Vazhdoni leximin →

Ramadani i pabesueshëm në Serie A

Ylber Ramadani është një nga surprizat më të mëdha të futbollit italian këtë sezon. Pas transferimit nga Aberdeen, mesfushori i Kombëtares Shqiptare ka pasur një impakt të pabesueshëm me fanellën e skuadrës së Lecce-s ku po rezulton një nga më të mirët. Tashmë që ka kaluar pjesa më e madhe e sezonit, lojtari shqiptar mbetet

Vazhdoni leximin →

Ramadani bëhet prind, D’Aversa: Uroj t’i shënojë Juves

Dje ishte një ditë e lumtur për Ylber Ramadanin dhe familjen e tij. Mesfushori i kombëtares shqiptare është shtuar me djalë. Lecce pret Juventusin në “Via del Mare” të dielën në mbrëmje (20:45). Ramadani pritet të luajë titullar si gjithmonë me Leccen, ndërkohë që trajneri Roberto D’Aversa u ndal edhe te “luftëtari” shqiptar në konferencën për shtypin.

Vazhdoni leximin →

Ramadani “çmend” Leccen me supergol nga distanca

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Ylber Ramadani ka gjetur golin e parë në Serinë A, teksa shënoi me një goditje spektakolare nga distanca, duke i dhënë fitorenLecces në sfidën ndaj Frosinones. Ramadani ishte sërish mes titullarëve të puljezëve para mbrojtjes dhe në minutën e 89’, kur Lecce ishte hedhur në kërkim të golit të fitores, provoi

Vazhdoni leximin →

Ramadani: Bëjmë maksimumin në Gjermani

Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në letër, duke patur parasysh eksperiencën e këtyre skuadrave në arenën ndërkombëtare, por edhe trofetë e fituar. Në një pronocim për fshf.org, mesfushori i Kombëtares, Ylber Ramadani, ka komentuar shortin e hedhur nga UEFA në

Vazhdoni leximin →