Hetohet superagjenti Fali Ramadani për yllin e Realit, Luka Joviç!

Është njëri nga prokurorët më të rëndësishëm të futbollistëve në Europë, dhe ka lojtarë të rëndësishëm. Fali Ramadani, shqiptari i Maqedonisë së Veriut ka realizuar transferime të mëdha, por duket se është në moment të vështirë, sepse ndaj tij është nisur një hetim nga Roja Civile spanjolle (Guardia Civil) dhe Agjencia Tributare. Nuk është vetëm

Vazhdoni leximin →

Pas Sarrit, përse takohet Paratiçi i Juves me Fali Ramadanin?!

Nuk kanë qenë “miq prej punës” më parë, por pikërisht puna të bën mik kur nuk e pret. Fabio Paratiçi, drejtuesi i transferimeve tek Juventusi, është takuar përsëri me Fali Ramadanin, shqiptarin nga Maqedonia, një prej agjentëve më të njour të botës në futboll. Italiani dhe tetovari ishin “pjekur” disa herë gjatë kësaj vere (apo

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Sarrin, Fali Ramadani po pasuron edhe Frankfurtin!

Ajntrahti i Frankfurtit i ka varur shpresat për të bërë para të madhe tek një menaxher futbolli me bazë në Berlin. Është Fali Ramadani, shqiptaro-gjermano-maqedonasi i lindur në Tetovë, njeriu që gjithashtu po negocion kalimin e Mauricio Sarrit nga stoli i Çelsit tek ai i Juventusit. Ramadani ishte agjenti që ndërmjetësoi transferimin e bujshëm të

Vazhdoni leximin →

Partizani humbet pa fund… dhe ha dru nga policia

Ishte minuta e 107 e takimit, kur arbitri Jorgji vërshëlleu përfundimin e ndeshjes Partizani – Skënderbeu. Duhet të ishte një ndeshje normale, por që u ndërpre gjatë pas një përleshje absurde midis forcave të rendit dhe tifozëve të ardhur në Elbasan nga kryeqyteti. Që përpara ndeshjes u fol për masa të ashpra nga forcat e

Vazhdoni leximin →