Roma, Zaniolo pozitiv me Covid: Jam mirë, shpresoj që të kthehem sa më shpejt të jetë e mundur

Nicolo Zaniolo ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Talenti i Romës  qe është ende jashtë fushave të lojës  për shkak dëmtimi dhe vazhdimisht në monitorim si shokët e tij të skuadrës, nëpërmjet rrjeteve sociale siguroi ndjekësit e tij se është mirë duke shprehur edhe dëshirën për t’u kthyer në fushën e lojës

‘Shpresoj që të kthehem në stërvitje në Trigoria sa më shpejt të jetë e mundur-shkruante Zaniolo në Instagram-ndërkohë do të mbështes shokët e mi të skuadrës nga shtëpia’.

Pozitiviteti i Zaniolos nuk shqetëson Romën pasi futbollisti nuk ka qenë pjesë e skuadrës gjithë këtë kohë kështu që lojtarët e tjerë të verdhekuqve  nuk do të duhen t’i nënshtrohen protokollit që imponon izolim dhe hyrje në atë të ashtuquajturën ‘flluskë’.

Sfidanti.al