Covid te Hertha Berlin, shënohen 3 raste pozitive

Trajneri i Herthas së Berlinit, Pal Dardai, asistenti i tij, Admir Hamzagic dhe sulmuesi Dodi Lukebakio rezultuan pozitivë me Coronavirus dhe tani janë në karantinë, një lajm ky që u bë i ditur nga vetë klubi gjermane. Po kështu edhe një tjetër anëtar i stafit teknik të Herthas, Andreas Neuendorf u desh të izolohej pasi

Vazhdoni leximin →

De Rossi shtrohet në spital për shkak të Covid

Daniele De Rossi që nga dita e enjte ndodhet në spitalin Lazzaro Spallanzani të Romës për probleme me frymëmarrjen të shkaktuara nga Coronavirus. Bashkëpunëtori teknik i Kombëtares Italiane të Futbollit rezultoi pozitiv me Covid-19 një javë më parë gjatë grumbullimit të Të Kaltërve, në atë që u shndërrua në një vatër të vërtetë infektimesh. Pas

Vazhdoni leximin →