Tenis, Medvedev pozitiv me Covid, tërhiqet nga Mastersi i Montecarlos

Daniil Medvedev do të jetë i detyruar të tëhiqet nga turneu I parë Masters I sezonit në  fushat me dhe, atë të Montecarlos. Tenisti rus ka rezultuar pozitiv ,e Covid-19.

‘Më vjen keq që nuk do të luaj në Montecarlo. Tani do të përqendrohem te shërimi im dhe mezi pres që të kthehem në fushat e lojës  dhe në mënyrën më të sigurt të mundshme-tha numri 2 i renditjes botërore.

Sfidanti.al