Reali i Madridit do te luaje pa Serhio Ramos ndaj Celta Vigos

Reali i Madridit me shume gjasanuk do te kete ne dispozicion kapitenin Serhio Ramos per ndeshjen e se dieles ndaj Selta Vigos. Qendermbrojtesi andaluzian ka pesuar nje demtim muskular ne kemben e majte dhe vetem nje mrekulli mund te beje qe ai te jete i gatshem per kete perballje.

Ramos nuk ishte ne ndeshjen e Kupes se Mbretit ndaj Numansias, por shtoi telashet per stafin teknik te Realit te Madridit qe duhet te perballet me demtimin e radhes.

Gjate ketij sezoni te ‘Los Blancos’ viktima te demtimi jane bere edhe lojtare te tille si  Kejlor Navas, Varane, Karvahal, Marselo, Kros, Asensio, Bejl apo Benzema qe kane humbur me shume se nje ndeshje per shkak te problemeve te tyre fizike.

Sfidanti.al