Leo Mesi dhe Barcelona,dashuri e munguar në muajin..korrik

Është gazeta “Marca” që zbulon sekretin e raporteve të Leo Mesit dhe Bracelonës, kur në muajin korrik, futbollisti nuk ka dashur të rinovojë. Ka ndodhur në javën e dytë të korrikut, gjatë periudhës kur Mesi me gruan e tij, Antonela, bashkë me dy fëmijët e tij dhe familjen ishin në plazhet ndjellëse të Ibizës.

Pas shumë hijeve dhe dyshimeve në kokën e tij, Mesi  pat vendosur që të mos zgjaste më kontratën me Barcelonën dhe të priste 1 vit e gjysmë  për të vendosur  të ardhmen e tij.  Më pas ka folur me babain e tij dhe me një person tjetër, të cilit i ka thënë që t’i trasmetojë presidentit  vendimin e marrë.

Maria Bartomeu, president i Barcelonës i ka rekomanduar qetësi Mesit, ta mendojë dy herë dhe klauzola e 250 milionë euro në kontratën e tij ishte më shumë një vlerë resepkti midis palëve. Qysh atëhere, midis futbollistit dhe Barcelonës, nuk ka patur asnjë komunikim zyrtar midis tyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *