Inter, Champions nuk është mbyllur, kualifikohet nëse…

Ajo ndaj Realit të Madridit ishte një finale për Interin dhe Antonio Conten, dhe finalet nuk humben. Por zikaltrit bënë pikërisht këtë në San Siro teksa u gjunjëzuan përballë Los Blancos 0-2 dhe tani ndjejnë hijen e eliminimit; me vetëm 2 pikë në 4 ndeshje, Interit i duhet praktikisht një mrekulli për të qenë mes 16 skuadrave më të mira të kontinentit, por ndonjëherë në futboll mrekullitë ndodhin dhe skuadra e Contes e di që ka ende disa kombinime në dispozicion.

Pas 4 ndeshjeve të para renditja në Grupin B është; Borussia M’Gladbach 8 pikë, Real  7, Shakhtar  4 dhe Inter i fundit me 2 pikë.Kjo do të tjhotë se Interi duhet të fitojë me cdo kusht në 2 ndeshjet e fundit me Shakhtarin dhe M’Gladbachun dhe të shpresojë që Reali i Madridit të fitojë apo të humbasë të dyja ndeshjet me këto dy skuadra

Inter kalon në 1/8 e finaleve nëse…

-Merr 6 pikët kundër Shakhtarit e Borussias dhe Real Madrid bën të njëjtën gjë

-Fiton kundër Shakhtarit e Gladbachur dhe Real Madrid i humbet të dyja ndeshjet

sfidanti.al