Interisti Bonolis s’e kursen sarkazmen ndaj Juventusit: ‘Askoli’ rivalizoi mire me Realin

Paolo Bonolis eshte nje interist i thekur qe dihet boterisht. Moderatori i njohur italian here pas here thumbon Juventusi  dhe kete radhe ai komentoi humbjen 3-0 ndaj Realit ne Ligen e Kampioneve ku nuk mungoi sarkazma.

‘Çfare mendoj per golin e Ronaldos? Qe disa skuadra jane me lart se disa te tjera-tha Bonolis per RMC Sport-goli i Ronaldos eshte per kopertine, eshte spektakolar ku shihet i gjithe atletizmi i tij. Por ne raste te tilla duhet qe gjithcka te shkoje mire.

Kurse goli i pare i tij ishte thjesht i mrekullueshem taktikisht. Ai iu vodhi kohen 2 mbrojtesve; eshte nje nderthurje e nuhatjes para portes dhe saktesise cilesi qe portugezi i ka. Mund te them qe ‘Askoli’ i rezistoi mire Realit.

Sfidanti.al