“Tërmeti i dytë” në Zagreb, “luftë civile” tek superfuqia Dinamo!

Në Kroaci janë të dëshpëruar, por edhe thonë se e prisnin. Gazetat e kryeqytetit, si “Jutarnji Listi” e “Veçernji Listi”, shprehen se Dinamo e Zagrebit bëri një veprim siç ka bërë gjithnjë, “më kokë të vet”, duke vendosur të përjashtojë të gjithë lojtarët. “Heronjtë e kohëve të fundit, u varën nëpër shtylla”, shkruan “Jutarnji”, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Lojrat Olimpike “na lanë shëndetin” në 2020, por sa e vështirë të zhvillohen në 2021!

Tetë vjet më parë ishin mikpritës, me traditën e tyre mijëvjeçare shekullore. Britania e Madhe nderohet edhe sot si vendlindja e shumë sporteve modernë, dhe pikërisht nga ky vend duket se erdhi goditja fatale për Lojrat Olimpike të Tokios. Shefi ekzekutiv i Komitetit Olimpik Britanik, Bill Suinej, dhe kreu i tij, princesha mbretërore, Ana, vajza

Vazhdoni leximin →

Robertson nuk e harron Skocinë, 6 mensa të varfërisht punojnë prej tij!

Edhe pse mëshira nuk e shpëton botën, sërish kur bëhet me zemër të pastër vlerësohet lart. Nuk mund të jetë ndryshe nga ana e futbollistit shembullor të Liverpulit, skocezit Andi Robertson. “Pistoni” i krahut i skuadrës së Jurgen Klopit besohet se ka financuar 6 mensa për të varfërit në kryeqytetin Gllazgou. Kështu informojnë mediat britanike,

Vazhdoni leximin →