Beteja e rrogave, Klivlend e Lebron mundin Junajtidin dhe Pogbanë!

Premier Liga kundër NBA-së! Dy liga gjigande në dy sporte të ndryshëm dhe fitues është basketbolli. Klivlend Kavaliers është skuadra me rrogat më të larta në botë, duke lënë pas Mançester Junajtidin. Kampionët e basketbollit amerikan kanë rrogë mesatare prej 8.1 milionë dollarësh në sezon për çdo lojtar, ndërsa “djajtë e kuq” arrijnë deri në

Vazhdoni leximin →

Aromë mercedesi në startin e Formula 1

Për herë të 13 në 20 gara sezonale, vija e parë e nisjes do të jetë e gjitha nën diktatin e Mercedes, ndërsa i treti do të startojë Kimi Raikkonen me Ferrarin, një koktejl ambicie dhe grinte mes pilotëve që premton shkëndija në metrat e parë në Sao Paulo. Luis Hamilton po bën të pamundurën

Vazhdoni leximin →

Lorenco pushton Valencian në Çmimin e madh

Jorge Lorenzo e përshëndet me fitore Yamahan. Spanjolli triumfoi në Cminin e Madh të Valencias. Menjëherë pas tij u renditën Marquez me Honda dhe Iannone me Ducati. Sezonin e ardhshëm Lorenzo do të garojë me skuadrën Ducatit. Valentino Rossi u rendit i katërti.

I ra në kokë në fushë, apo ishte e kurdisur?

Ishin të dashuruar, natyrisht, edhe pse puna nuk kishte mbërritur tek “gjërat serioze”. Veçse mendoi partneri mashkull që kjo të ndodhte. Lubomir Vajeçka, futbollist në kategorinë e pestë të futbollit në Sllovaki, i propozoi martesën të dashurës së tij, arbitres asistente, Petra Lepaçkova. Për të mos humbur kohë, Lubomiri ka mbaruar punë me propozimin që

Vazhdoni leximin →

Alonso mbetet në këmbë, i zë vendin kameramanit

Mbetet edhe një herë në këmbë, këtë radhë gjatë provave të lira dhe Fernando Alonso nuk e humbet kohën kot, por i zë vendin një kameramani. Piloti spanjol ka parkuar Mclaren-in e tij në krah të pistës, në pamundësi ta bënte më të lëvizte dhe më pas është ulur në vendin e një operatori që

Vazhdoni leximin →