Vllade Divac po e bën Sakramenton një “koloni serbe” në NBA!

Mediumet amerikanë shkruajnë se menaxheri i përgjithshëm i ekipit Sakramento Kings, Vllade Divac, ish-pjesëtar i ekipit përfaqësues serb që ka luajur një kohë të gjatë edhe në NBA, po përgatit dy transferime potenciale të basketbollistëve serbë në klubin që ai drejton. Divaci po interesohet seriozisht për basketbollistin e ri Bogdan Bogdanoviç që, momentalisht, krahas maqedonasit

Vazhdoni leximin →

Kush eshtë superyll në sportin britanik, Xhoshua apo Marej?

Kampioni i botës në tre versione të boksit profesionist, IBO, IBF dhe WBA, Entoni Xhoshua, u shpall nga media angleze si superylli i sportit britanik mbas fitores së tij të fundit mbi ukrainasin Vladimir Kliçko në “Uembli” të Londrës para 90 000 shikuesve. Por vetë ky boksier nokautist, vazhdimisht, ashtu edhe kësaj here, u distancua

Vazhdoni leximin →

Ndodh kur s’thua të vërtetën; Revista ‘Bunte’ do t’i paguajë 50 mijë Euro familjes Schumacher

Mjafton një lajm i pavërtetë për të paguar një dëmshpërblim prej 50 mijë Eurosh. Kjo është ajo që i ka ndodhur revistës gjermane ‘Bunte’  që do t’ia paguajë këtë shifër familjes së Michael Schumacher. Ishte dhjetori i vitit 2015, 2 vjet pas aksidentit të 7 herë kampionit të botës të Formula 1, kur ‘Bunte’ publikoi

Vazhdoni leximin →