Deri tani e paparë: shënon gol me këmbë në vaterpolo!

Vaterpolistët legjendarë serbë, Sllobodan Nikiç dhe Zhivko Gociç, i dhanë, dje, lamtumirë zyrtare sportit, kështu që, për nder të tyre, në pishinën kryesore të Beogradit, u luajt një ndeshje ekzibicioniste mes ekipit kombëtar të Serbisë dhe një ekipi përfaqësues të botës. Në këtë spektakël morën pjesë edhe emra të tjerë të njohur nga sporte të

Vazhdoni leximin →

CSKA bie në Moskë, turqit e Fenerbahçe hakmerren për finalen

Fenerbahçe Ulker i shkakton humbjen e dytë sezonale në Euroleague, CSKA-së së Moskës. Në kryeqytetin rus, kampionët në fuqi të Europës u mposhtën pas kohës shtesë pikërisht nga nënkampionët, me rezultatin 95-79. Ishte një fitore e thellë ajo e skuadrës turke, por që erdhi vetëm pas dominimit të Fenerbahces në shtesë, sepse katër  periodat 10 minutëshe

Vazhdoni leximin →

Vitali Kliçko përmend pikën e dobët të të vëllait

Kryetari i Bashkisë së Kievit dhe ish-boksieri i peshës së rënë Vitali Kliçko tregoi, gjatë ditëve të fundit, se për çfarë duhet të punonte më shumë vëllai i tij, Vladimiri, para ndeshjes së rëndësishme me britanikun Entoni Xhoshua, njofton portali Boxingneës.com.ua. “Kjo do të jetë një ndeshje e fortë. Dy kampionë olimpikë, dy boksierët më

Vazhdoni leximin →