Lebron Xhejms vrapon për të kapur rekordet e NBA-së

Trajneri i Uashingtonit, Skot Bruks, e lëshoi batutën përpara sesa skuadra e tij të mundej nga Klivlendi, duke kujtuar ndeshjen e kaluar ku Lebron Xhejms shënoi 57 pikë. “Do të ishte sukses nëse do ta ndalonim në shifrën 56”, – tha ai duke qeshur. Jo, Lebron nuk shënoi kaq shumë këtë herë, edhe pse bëri

Vazhdoni leximin →

Klivlend fiton sërish, mposht edhe Uashington Uizards

Klivlend nuk ndalet më në kampionatin e NBA. Këtë radhe Kavaliers mposhti Uashingtonin 106-99  ku spikatën Lebron Xhejms dhe Kevin Love. ‘The King’, që zbriti nëparket i veshur me këpucë të nryshme 1 të bardhë e 1 të zeze me mbishkrimin ‘Barazi’, e mbylli sfidën me 20 pikë, 12 topa në tabelë dhe 15 assist.

Vazhdoni leximin →

Lebron Xhejms kalon Lerri Bërdin, Klivlend i afrohet Bostonit

Vetëm një fitore e ndan Klivlendin nga Bostoni, ndërsa një tripëll dabëll veçon Lebron Xhejmsin nga Lerri Bërdi. Legjenda e sotme arriti numrin 60 në tripëll dabëlla, ndaj 59 të legjendës së viteve 80-të, duke qenë tani i vetëm në vendin e 6-të në renditjen e të gjitha kohëve. Vështirë që Lebronit 32-vjeçar t’i mjaftojë

Vazhdoni leximin →