Golden Stejti bën 12-0, kush mund t’i ndalë “luftëtarët”?!

E kanë “keqtrajtuar” deri tani ligën më të fortë të basketbollit në botë. Yjet e Golden Stejtit, të ndihmuar natyrisht nga mungesa e lojtarit më të madh kundërshtar, eleminuan San Antonion dhe u shpallën kampionë të Konferencës Perëndimore. Me bilancin 12 fitore e 0 humbje, Uorriorsat (luftëtarët) vazhduan rrugën drejt titullit, pasi u kualifikuan për

Vazhdoni leximin →

Në finale – Kanadaja dhe Suedia do të përplasin shtizat në akull

Kanadaja dhe Suedia “do të përplasin shtizat” në ndeshjen finale të kampionatit botëror të hokeit mbi akull, të zhvilluar në Gjermani dhe Francë. Në ndeshjet gjysmëfinale, kanadezët dhe suedezët shënuan nga katër gola në portat e rusëve dhe të finlandezëve, duke siguruar, kështu, pjesëmarrjen në finale që do të luhet në Këln. Kanadaja, mbrojtëse e

Vazhdoni leximin →