FSHF kërkon vepër penale për dhunën, si i bëhet me presidentët?!

Një nga kërkesat më të rëndësishme që Federata Shqiptare e Futbollit do t’i bëjë kryeministrit Rama, në konferencën e sotme, është ajo për ta konsideruar vepër penale hyrjen përtej rrethimit të brendshëm të stadiumit, dhe padyshim edhe goditjen e zyrtarëve të ndeshjes. Kjo, sipas FSHF-së, vlerësohet si edhe më e rëndësishme sesa kthimi i Policisë

Vazhdoni leximin →

FSHF e fortë me të voglin, në 2011 dhuna ndaj Jeminit nuk përjashtoi Laçin!

Tashmë pritet të ketë ndëshim shembullor. Federata Shqiptare e Futbollit ka kërkuar dënim të ashpër të dhunës ndaj arbitrit në ndeshjen Kamza-Laçi në Superligë. Pas një mbledhjeje urgjente pas takimit, institucioni drejtues i futbollit në Shqipëri i ka bërë thirrje komisioneve përkatëse që të jenë ekstremisht të ashpër për atë që ndodhi. Po ashtu, Federata

Vazhdoni leximin →