Klubet vuajnë nga “sindroma e Stokholmit”..Janë dashuruar me pengmarrësit !

Ju kujtohet deklarata “kërcënuese” e Koço Kokëdhimës “udhëheqëesit shpirtëror” të  Ligës dhe të Bojkotit? Nëse Qeveria nuk do të plotësonte 4 apo 5 kërkesat e “qeverisë së futbollit”, atëhere bojkoti do të merrte rrugët, madje bulevardin  e madh, ku futbollistët e klubeve do të xhonglonin me top dhe pa top në shenjë proteste para dyerve

Vazhdoni leximin →

Protesta e “importuar” nga Bjellorusia, futbollin e dërgojnë përpara kryeministrisë

Pikërisht sot ishte dita kur duhet të fillonte kampionati i Kategorisë Superiore, ndërkohë që nga vetë klubet është vendosur për një bojokot, i cili mbi të gjitha nuk as datë të përcaktuar se kur duhet të përfundojë. Ndërkohë që historia e firmosjes unanime të protestës së madhe është vërtetë spektakolare. Të gjithë presidentët e skuadrave

Vazhdoni leximin →