Një mace, “lojtari më i mirë” i Bajernit në fushën e Stambollit

Ishte minuta e 49-të në stadiumin “Vodafon Park” të Stambollit. Gjyqtari anglez, Majkëll Oliver, vërshëlleu për të ndërprerë ndeshjen e Championsit, Beshiktash-Bajern, dhe shumëkush mendoi se do të bëhej ndonjë zëvendësim apo do të jepej ndonjë karton. As njëra, as tjetra. Oliveri kishte dalluar një mace që kishte kërcyer nga reklamat drejt e në fushë.

Vazhdoni leximin →

Vëllai i Atetikos e “uron” me të hedhur vëllanë e Realit

Teo Ernandezi, gjatë verës së kaluar, u transferua nga Atletiko e Madridit për te Reali i Madridit, kështu që ai jo vetëm që  “tradhtoi” “jorganxhinjtë”, por u shkëput edhe nga vëllai i tij, Lukas, që luan me ekipin e Diego Simeones. Sidoqoftë, ky stoper i ri (Lukasi) tërhoqi vëmendjen enjerëzve me urimin që ai u

Vazhdoni leximin →