Trajneri De Biazi thyen rekordin e tij ..negativ

Kjo pavarësisht paraqitjes aspak të mirë ndaj Izraelit, rezultati 3-0 është humbja më e thellë e  De Biasit në 5 vitet që trajneri drejton stolin e Kombëtares. Në 46 ndeshjet që ka udhëhequr kuqezinjtë, prej debutimit të 29 Shkurtit 2012 në miqësoren me Gjeorgjinë, tekniku italo-shqiptar ishte kujdesur që skuadra të rreshtohej në fushë për të

Vazhdoni leximin →

Mediat italiane ngelin në klasë Berishën dhe Gjimshitin

Pas ndeshjes që Kombëtarja jonë humbi me rezultatin 3-0 kundër Izraelit mbrëmë në “Elbasan Arena”, mediat italiane kanë përzgjedhur lojtarët më të mirë dhe ata që u paraqitën dobët në fushë. Rezultati nuk lë vend për diskutime, ndaj ata që dështuan, natyrshëm vijnë nga radhët e kuqezinjve.   Sipas ueb-faqes italiane “Tuttomercatoweb.com”, Berat Gjimshiti, Etrit

Vazhdoni leximin →

Presidenti dhe trajneri, binomi që nuk skuqet

Janë fjalët e presidentit Duka në një pronocim pas ndeshjes:“Kjo me Izraelin nuk ishte ndeshja më e çuditshme e karrierës sime. Kishte dy episode jo në favorin tonë, por edhe ne kemi fajet tona. Në aksionin e golit të parë mund të bënim më mirë. Kundërshtari na kaloi dhe ky ishte një gabim që e

Vazhdoni leximin →

Përse habitet Hysaj vetëm me arbitrin…

Sjellja e futbollistëve tanë pas ndeshjes, nuk e përmirëson dot imazhin e fushës. Dhe kjo ndodhë, ngaqë fjalës së tyre i mungon sinqeriteti. Një nga futbollistë që respektohet më shumë, bile edhe kur nuk bën mrekulli në fushë, Hysaj, paska thënë: “ Gjyqtari nuk e kuptoi se çfarë po bënte?”. Një frazë që nuk mund

Vazhdoni leximin →

Izraeli, nga frika e madhe, tek parajsa me gola

Erdhën me frikë dhe ikën të lumtur. Ku do të gjendej një vend tjetër, ku Izraeli të na gjunjëzonte para ndeshjes dhe të na turpëronte gjatë ndeshjes. Ajo që ndodhi këtë herë, ku shpërfillëm dhe sfilitëm  përsëri tifozët tanë, tregon se ndeshja jonë e madhe luhej në prapaskenë, me një emër të njohur “inferioriteti me

Vazhdoni leximin →

Di Biazit i pelqeu ekipi me me pak vetë

Trajneri De Biazi deklaroi pas ndeshjes se skuadra i pëlqeu më shumë me 9 dhe 10 lojtarë se sa me 11. ”Nuk dua të diskutoj vendimet e gjyqtarit. Ishte një ndeshje e vështirë me një kundështar të fortë” ”Kartoni i kuq dhe penalltia e parë ndikuan në ndeshje, por më pas edhe kartoni i dytë

Vazhdoni leximin →

“Maqedonasit” e Kukësit marrin pasaporta shqiptare

Dy futbollistë të Kukësit, Njazi Lena dhe Izair Emini, që, në fakt, janë shqiptarë nga Maqedonia, morën, ditët e fundit, shtetësi dhe pasaporta të Shqipërisë, kështu që, në të ardhmen, ata do të konsiderohen  si lojtarë vendas. Lena që u bashkua me Kukësin, këtë verë, ka gjashtë vite që luan në Shqipëri dhe, më parë,

Vazhdoni leximin →