Ronaldo njeriu i grupazheve, Pato tregon Milanin e tij

Alekasandro Pato kujton histori interesante, të momenteve të para të mbërritjes në Milano. Gjatë një interviste për Fox Sport, ende kujton takimin e parë me Ronaldon. “Unë isha 17 vjeç dhe në dhonën e zhveshjesh isha bashkë me Ronaldon dhe Maldinin, ndërsa përballë qëndronte Kaka. Këtu më afrohet Ronaldo dhe pasi më pyet për shëndetin,

Vazhdoni leximin →

Dibala driblon: topi basketbollit më i madh se unë..

Në ditën që ka shpërthyer çështja Bufon, është pasur edhe nga një ngjarje tjetër disa ditë më pas.  Në Vinovo Allegri, Dibala kishte ndërprerë stërvitjen për shkak të një dëmtimi që do ta mbante disa kohë larg lojtarin. Ndërsa pritej që t’i nënshtrohej fizioterapisë në palestër, është kapur duke luajtur basketboll. Trajneri i tij ka

Vazhdoni leximin →

Bufon hedh dorashkat: “ Në Itali, skuadrat na përulen”

Një kapiten i vërtetë është ai që e “sheh” rrezikun përpara se të jetë afruar dhe kështuqë e neutralizon me më lehtësi. Pikërisht atëherë kur në dhomat e zhveshjes bardhezi po qeshej, ka qenë Xhixhi Bufon ai që e ka shuar entuziasmin dhe ka nisur të flasë: ”Djem, kështu nuk mund të shkojmë gjëkundi. Në

Vazhdoni leximin →

Tare tregon momentin fatlum të Lacios

Nuk ka dyshim se është një moment i mirë për Lacion, në vendin e katërt dhe 2 pikë pas Romës, minus 6 nga Juventusi. “Skuadra po jep përgjigje të rëndësishme në fushë – ka thënë Tare, drejtori i klubit- Janë 6 ndeshje që vijojnë me rezultate pozitive dhe kemi shumë entuziazëm. Këtë duhet ta shfrytëzojmë

Vazhdoni leximin →

Një holandez që tregon anektoda për Interin

Andi Van der Meyde, holandezi që ka luajtur me Interin në sezonin 2003-4, ka dhënë një intervistë për SportMediaset, në të cilën ka treguar disa anektoda për klubin milanez.  Në kohën që ka luajtur ai me Interin, trajner ka qënë Hektor Kuper dhe drejtor sportiv ka qënë Branka. I ka mbetur në mend një episod

Vazhdoni leximin →

Vetëm portofoli i holandezit De Bur nuk qan…

Përfundoi si mos më keq aventura për trajnerin De Bur tek Interi.  Jo, jo, nuk mundt thuhet “si mos më keq”, ngaqë portofoli i holandezit do të mbushet, në bazë të një kontrate penaliteti, ku klubi do të paguante një gjobë të majme nëse prishet kontrata para fundit të sezonit. Besimi i humbur dhe lodhja

Vazhdoni leximin →