Cili është problemi për Mikitarian me Mançesterin

Mikitarian ka luajtur katër ndeshje për klubin anglez, Man.Junajted ndërsa për herë të fundit është paraqitur në humbjen nga Mançester Sitin në shtator. “Mikitarian nuk është lënduar, ai po stërvitet 100 për qind me ekipin”, ka thënë Murinjo. “Disa lojtarë kanë profilin që të adoptohen lehtë, por të tjerëve u duhet kohë për të ndjerë

Vazhdoni leximin →

“Jemi në botën e Leo Mesit” – baba Nejmar luan prindin

Nuk paska mjaftuar deklarata e Barcelonës për të mbrojtur imazhin e futbollistëve të saj, pas skenës aspak të hijshme në ndeshjen me Valencian në “Mestaja”.  Në fakt, e gjithë bota është befasuar, kur djelmoshat ëngjëllorë kanë festuar duke sulmuar dhe tifozët. Babai  i sulmuesit Nejmar, flak petkun e biznesmenit të futbollit,  dhe flet si prind:

Vazhdoni leximin →

E falën tifozët e tij , por nuk e falin “arbitrat”

Jose Murinjo është sërish në probleme. Trajneri i Manchester United është nën akuzë për komentet e tij para ndeshjes në Liverpool dhe tashmë Federata Angleze ka kërkuar dënim për të. Murinjo tha para sfidës në Liverpul se arbitri i ndeshjes Antony Teylor do ta kishte të vështirë në “Anfield” dhe do të akuzohej për favorizim nëse gabonte. Me rregullore, në Angli ndalohet

Vazhdoni leximin →

Përse sër Ferguson perjashton Çelsin nga fundi i lumtur

Sir Alex Ferguson nuk e konsideron Çelsin si konkurrent për titull të kampionit në Premierligë. Ish- strategu i Manchester United beson se janë pesë ekipe që do të luftojnë për kreun e tabelës. “Është e vështirë të parashikohet, siç ishte për shumë sezone tjera”, deklaroi Ferguson për “Kicker”, përcjell “Lajmi.net”. “Mendoj se janë pesë kandidatë

Vazhdoni leximin →