A duhet një pauzë dimërore në Premier Ligë

Krerët e Premier Ligës angleze po ruajnë heshtjen dhe nuk bëjnë asnjë koment lidhur me vërejtjet dhe ankesat e shumë klubeve angleze për kalendarin mjaft të ngjeshur të ndeshjeve. Ç’është e vërteta, para fillimit të këtij sezoni të Premier Ligës, drejtori ekzekutiv i saj, Riçard Skadmor, sugjeroi se ata që e drejtojnë këtë Ligë, janë

Vazhdoni leximin →

Superkompiuteri nxjerr Çelsin kampion, Arsenali jashtë Champions

Një superkompjuter ka parashikuar se si do të përfundojë kampionati anglez, duke konfiguruar edhe renditjen përfundimtare, megjithëse në Premier Lige ka mbetur për t’u luajtur pothuajse gjysma e edicionit. Në bazë të rezultateve të fundit, superkompjuteri i “talkSPORTS” ka kalkuluar numrat dhe ka dalë me një parashikim për tabelën e ligës angleze. Ja parashikimi i

Vazhdoni leximin →

Diego Kosta: Sherr me Pedron?! Unë atë e kam si vëlla!

Ndodh që edhe vëllezërit të grinden me njëri-tjetrin. Ky është versioni që jep Diego Kosta për përplasjen e ashpër që pati me Pedro Rodrigezin në përballjen Totenhem-Çelsi në “Uajt Hart Lejn”. Sulmuesi braziliano-spanjoll i bluve e qortoi shokun e tij të skuadrës, për faktin se nuk e kuptoi gjatë një aksioni sulmues të miqve në

Vazhdoni leximin →

Xherdan Shaqirin e lëshojnë nervat, trajneri Hjuxh e ngul në stol

Eshtë e çuditshme, por ka ndodhur pikërisht kështu. Xherdan Shaqiri duhet të presë ndeshjet e përfaqësueses së Zvicrës për të shpërthyer, pasi në të gjitha skuadrat ku është transferuar së fundi është gjendur gjithmonë në vështirësi. Madje futbollisti shqiptar duket se tashmë është tradhëtuar edhe nga nervat dhe ka përfunduar në stol, në tre nga

Vazhdoni leximin →

Henri kundër Xhakës: Nuk e di çfarë është duke bërë

Granit Xhaka po cilësohet nga shtypi, si një nga blerjet më të gjetura të trajnerit Arsen Venger, por jo të gjithë janë të gatshëm të thurin vetëm elozhe. Legjenda e Arsenalit, Tieri Henri ka kritikuar tre futbollistë të “The Gunners”, për paraqitjen e tyre të së martës mbrëma kundër Bournemouth. Një prej tyre është mesfushori

Vazhdoni leximin →