Murinjo ka gabuar me Mikitarian, por dredhon me fjalë

Mungesa e Henrikh Mkhitaryan i ka kushtuar Manchester Unitedit me gjashtë ose shtatë pikë”, kështu mendon ish-mesfushori i Liverpool, Jamie Redknapp. Ish-mesfushori i Borussia Dortmund, Henrikh Mkhitaryan, nuk hynte shumë në planet e Jose Mourinhos në muajt e parë të Premierligës, duke mos u aktivizuar as si zëvendësues. Por, në ndeshjet e fundit, Mkhitaryan ka

Vazhdoni leximin →

“Kristiano Klatenburg”, rrjetet sociale shpërthejnë për arbitrin anglez!

Dmitri Paje u bë gati të gjuante goditjen dënimit, moment që solli barazimin në ndeshjen Liverpul-Uest Hem në “Anfild”. Tifozët duket nuk ia varën shumë lojtarit të shkëlqyer francez, pasi u tërhoqi më shumë vëmendjen ai që zakonisht nuk përfillet fare nëpër takime. Gjyqtari! Arbitër ishte Mark Klatenburg, një njeri që nuk ka pasur turp

Vazhdoni leximin →

Rrezikon të dënohet Çelsi i Kontes! Kujdes, mos bëj të fortin…

FA mund t’i heqë disa pikë skuadrës së Chelseat për shkak të dhunës së përsëritur të futbollistëve. Skuadra e Antonio Contes, Chelsea është përfshirë në përleshje javën e kaluar me futbollistët e Manchester Unitedit, pas një ndërhyrje brutale të Sergio Agueros në Davide Luiz. Për shkak të kësaj përleshje, Aguero dhe Fernandinho u përjashtuan me

Vazhdoni leximin →