Ky Murinjo i mërzitshëm! Mançester Junajtidi – vetëm një herë e goditi kuadratin e portës

Zhoze Murinjo i “djajve të kuq” luajti, mbrëmë, një futboll mjaft difensiv në derbin e madh me rivalin kryesor të qytetit, Mançester Siti, dhe lojtarët e tij, në këto kushte, e goditën vetëm një herë kuadratin e portës kundërshtare. Mund të thuhet se “aktorët” e derbit të Mançesterit dështuan në rolet që morën përsipër të       

Vazhdoni leximin →

Hej Bravo, mos u llasto! Ne jemi anglezë, thotë Geri Nevil!

Ishte derbi edhe për të, ndonëse tashmë si komentator futbollit. Geri Nevil, veçse, nuk mund t’i harronte kaq shpejt ditët e tij si futbollist, ndërsa ndiqte përballjen Siti-Junajtid në “Etihad”. Në një moment, portieri vendas, Klaudio Bravo, mbeti i dëmtuar dhe më pas mjekët sollën në fushë barrelën për ta larguar në fushë. Dëmtimi për

Vazhdoni leximin →