Nga Spanja në Itali; Prokuroria Federale heton mbi Kaljari-Frozinone

Federata Italiane e Futbollit reagon pas lajmit të publikuar nga e përditshmja spanjolle ‘El Pais’ për dyshimet për trukim të ndeshjes së Serisë A, Kaljari-Frozinone. Prej ditësh Prokuroria Federale është vënë në ndjekje të Mattia Mariotit, ndërmjetësi roman i bastexhinjve spanjolle dhe të misteriozit ‘mik me flokë të gjata’ që i ka dhënë kontaktet me

Vazhdoni leximin →

Telenovela Nejmar vazhdon; braziliani sakrifikon pagën për t’u kthyer te Barça

Nejmar është gati të bëjë gjithcka për t’u kthyer te Barcelona. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja ‘El Mundo Deportivo’, sulmuesi i Paris Sën Zhermen është gati të pranojë një reduktim të ndjeshëm të pagës për të veshur sërish fanelën blaugrana. Aktualisht, Nejmar përfiton nga kontrata me klubin parizien një pagë prej 36 milionë

Vazhdoni leximin →

Fernando Tores pas 18 vitesh eksituese..e ndau mëndjen!

Futbollisti i njohur spanjoll, Fernando Tores, vendosi t’i japë fund karrierës në fushë. Ky ish-lojtar i përfaqësueses spanjolle që aktualisht luan me klubin japonez Sagan, shkroi ne rrjetet sociale: “Mbas 18 vitesh eksituese, ka ardhur koha që unë t’i jap fund karrierës sime në fushë”, deklaroi Toresi që karrierën e tij e ka filluar tek

Vazhdoni leximin →

Nga Sane tek Vinjato, Bajerni është konfuz me lojtarët e krahut

Një nervozizëm dhe pesimizëm është krijuar rreth aftësisë së Bajernit të Mynihut për të realizuar objektivat e verës për të përforcuar skuadrën. Kampionia e Gjermanisë kërkon lojtarë sulmues krahu, pas largimit të Riberisë dhe Robenit, ndërsa në rolet natyrale ka vetëm Kingsli Komanin dhe Serg Gnabrinë. Shumë emra janë paraqitur në media, por asnjë nuk

Vazhdoni leximin →