Jo vetëm Baloteli! Falkao i ringjallur pretendon titullin!

Ua kemi ngrënë hakun skuadrave të tjera në Francë. Mario Baloteli dhe Nisa kanë qenë në qendër të vëmendjes (ku shkoi PSG?), por ja që ka edhe personazhe të tjera. Ndër ta një sulmues dikur aq i madh, por prej kohësh i harruar, Radamel Falkao. Kolumbiani, njeriu që pritej të “pushtonte” Spanjën, duket se po

Vazhdoni leximin →

Bosi i Monakos projekton fundin e ..PSG-së

Në një interviste në Parisien, bosi i Monakos, Dimitri Rubolovlev,  i cili bën përshtypje kur flet në media, ka dhënë një panoramë të evolucionit të klubit. “ Sigurisht mund të flasim për sukses” – ai referohet momentit aktual te klubit të tij dhe shpreson se një ditë do të kthehet në majë. Pse të mos

Vazhdoni leximin →

A mund të fitohet Championsi ..nga Kulla Ejfel

“Ajo që më ka bezdisur më shumë janë reagimet e komentatorëve të televizioneve dhe radiove në Francë, jo reagimi i klubit, jo reagimi i trajnerit. Marko meriton më shumë respekt.” Kjo ka qenë deklarata e agjentit të Verratit, Donato Di Kampli, i cili është pyetur rreth grindjes së mesfushorit me trajnerin Emeri. “A mund të

Vazhdoni leximin →