Sevilja po fërkonte duart kur Sami Nasri..krak!

Samir Nasri mund të quhet një njeri pa fat kur mendon se pranë topit, në ekipin e Seviljes, po dëshmonte se klasi i tij është i padiskutueshëm edhe pse në Francë e quajnë “ i paedukuari”. Nasri do ti nënshtrohet  një kontrolli mjekësor, konkretisht rezonancën maganetike,  në këmbën e djathtë pas një momenti përplasje me

Vazhdoni leximin →

Mesi lodron me topin midis dy Barcelonave

Në prag të duelit me Man.Sitin në “Etihat Stadium” Mesi ka folur për mediat angleze për shumë cështje. Ylli argjentinas krahasoi Barcën e Enrikes me ate te Guardioles. “E gjithë bota e njeh tashmë sistemin e Barcelonës. Jemi ndër të paktat klube që e përdorin këtë sistem, por cdo trajner i bën gjërat ndryshe dhe i aplikon në

Vazhdoni leximin →

Barcelona e “sulmon” edhe në  hotel Murinjon

Barcelona do të lërë pa gjumë Murinjon dhe njëherë tjetër dhe shkaku nuk do të jetë fusha, por akomodimi në një hotel. Ekspedita e Barcelonës për ndeshjen me Mançester Sitin do të akomodohet në hotelin “LOWRY” ,në qënder të qytetit të Mançesterit, me një pamje të mrekullueshme,  por në vendin e gabuar. Pikërisht në këtë

Vazhdoni leximin →

Cili mund të prishë magjinë e Mesit? Quhet Cabalero..

Pep Guardiola mendon se portieri Willy Caballero mund ta ndalë Leo Messin, kur të takohen Manchester City e Barcelona në “Etihad Stadium” të martën mbrëma. Katalunasit janë të parët në Grupin C, dhe para ndeshjes në Etihad kanë mposhtur si mysafirë Borussia Monchengladbach, Celticun dhe Cityn 4:0. Caballero do ta zëvendësojë Claudio Bravon, i cili

Vazhdoni leximin →

Ronaldo dhe Zidane asiste dhe elozhe për njeri-tjetrin

Ish-futbollisti legjendar brazilian Luis Nazario De Lima Ronaldo deklaroi, midis të tjerave, mbrëmë, në një emision të “Movistarit”, se Zinedin Zidane është futbollisti më i mirë, me të cilin ai ka luajtur ndonjëherë gjatë karrierës së tij. Zidane që tani drejton Realin e Madridit, nuk vonoi që të reagojë ndaj deklaratës së lartpërmendur së futbollistit

Vazhdoni leximin →