Grizman, a mund ta braktisësh Atletikon pa u menduar?

Sulmuesi Antoan Grizman e tregoi besnikërinë e tij ndaj Atletikos së Madridit, pak orë, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) e Lozanës vendosi se ky klub spanjoll nuk do të mund të marrë lojtarë të rinj gjatë sezonit veror të ardhshëm, duke e dënuar atë për disa manipulime lidhur me futbollistët e rinj tek Atletikoja.

Vazhdoni leximin →

Valverde: Do të kultivoj stilin dhe filosofinë e Barcelonës

Traneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valverde, nënshkroi, zyrtarisht, një kontratë trevjeçare me ekipin katalonjas, ndërsa nuk e fshihte kënaqësinë nga sfida e re, përballë së cilës ndodhet. “Falënderoj për besimin që më është dhënë mua nga klubi i Barcelonës. Për mua, ky është një privilegj i madh, ndërkohë që unë e di se kjo

Vazhdoni leximin →

Fillon epoka Valverde; Barcelona prezanton trajnerin e ri

Ernesto Valverde merr zyrtarisht drejtimin e skuadrës së Barcelonës. Tekniku 53 vjecar, që nënshkroi një kontratë 2 vjeçare me opsion për një të tretë, bëri prezantimin e tij në pankinën e skuadrës blaugrana nëpërmjet një konference për shtyp ku i pranishëm ishte edhe presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu. Në fjalën e tij, Valverde që

Vazhdoni leximin →

A do të qëndrojë apo do të ikë madhështori Iniesta?

Andres Iniesta nuk e fsheh se ai ka dëshirë që të vazhdojë të qëndrojë te Barcelona deri në fund të karrierës së tij në fushë, por, ndërkohë ky futbollist as spanjoll është i vendosur se ai nuk ka ndërmend që të luajë ndonjë rol episodik tek ekipi katalonjas. Kontrata e Barcelonës me këtë futbollist mesfushor

Vazhdoni leximin →